مقررات جدید تنظیم بازار فولاد

مقررات جدید تنظیم بازار فولاد

مقررات جدید تنظیم بازار فولاد  همانطوریکه تا حد زیادی قابل پیشینی بود، خروج جناب آقای سرقینی از نظارت و کنترل مستقیم تنظیم بازار فولاد کشور؛ خبر از اعمال برخی تغییرات در قوانین جاری تنظیم بازار فولاد می‌داد که اتفاقا بنا بر برخی گمانه زنی های صورت گرفته، شروع اعمال این تغییرات هم مقارن با اتمام مراسم اربعین حسینی و بازگشایی فعالیت بازار در هفته آتی واقع گردیده است.

مقررات جدید تنظیم بازار فولاد  از سوی دیگر با دقت در تغییرات اعمال شده در مقررات تنظیم بازار که امشب چیلان از آن رونمایی نمود؛ بنظر نمی رسد که اوضاع برای مصرف کننده نهایی آنقدرها هم بد باشد چراکه در این دستورالعمل الزام و توجه به برخی نکات همچنان حائز اهمیت بنظر می‌رسد :

 شمش فولادی :

۱) تولیدکنندگان شمش فولادی موظفند محصول تولیدی خود را حداقل مطابق با حجم سهمیه تعیین شده برای آنها در بورس کالا عرضه نمایند.

۲) مقرر گردیده هر سه ماه میزان حجم عرضه این فولادسازان در بورس کالا با حداقل حجم معین شده برای آنها مطابقت داده شده و چنانچه اگر کمتر از این مقدار عرضه صورت گرفته باشد به همان اندازه از مجوز صادراتی آنها کم شود و در صورت تکرار تخلف در دو دوره متوالی مجوز صادراتی این واحدهای تولیدی متخلف ابطال گردد .

۳) الزام ارسال جزئیات اطلاعات معاملات توسط بورس کالا به سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و معاونت امور معاون و صنایع معدنی و دبیرخانه کمیته تنظیم بازار فولاد بصورت هفتگی .

 ورق فولادی و حوزه قوطی و پروفیل :

۱) در خصوص ورق فولادی هم با توجه به دستورالعمل جدید، همچنان تولیدکننده یا تولیدکنندگان ملزم به رعایت حداقل حجم عرضه های مقرر شده برای آنها در بورس کالای داخلی گردیده‌اند.

۲) در حوزه قوطی و پروفیل هم ظاهرا سندیکا متعهد گردیده که فاصله منطقی نرخ فروش محصولات این حوزه نسبت به ورق را رعایت نماید تا مجوز صادراتی اعضای آن به قوت خود باقی بماند .

 حوزه نورد :

۱) خرید شمش از بورس کالا برای نوردکاران راحت تر شده اما در مقابل تلاش شده تا حد امکان از فروش شمش توسط واسطه ها به بازارهای خارجی یا صادراتی جلوگیری به عمل آید؛ به عبارت دیگر شمش خریداری شده میباست به هر نوع و به هر شکل در بازار داخلی تبدیل به محصول نهایی گردد.

۲) نوردکاران موظف گردیده اند که حداقل ۶۰ درصد از شمش خریداری شده خود از بورس کالا را پس از تبدیل به محصول نهایی مجددا در بورس کالا عرضه نمایند و در صورت عدم رعایت این تعهد از خرید بعدی شمش آنها از بورس کالا ممانعت به عمل خواهد آمد.

۳) در خصوص الزام به رعایت کف عرضه های داخلی در بورس کالا، نوردکاران هم همچون فولادسازان در صورت عدم رعایت کف عرضه های تعریف شده برای آنها، هر سه ماه یکبار اعمال قانون خواهند شد ( کسر سهمیه صادراتی آنها مطابق با حجم تخلف صورت گرفته و یا ابطال آن در صورت عدم رعایت در دو دوره متوالی )

۴) صادرات محصولات فولادی همچنان فقط توسط تولیدکنندگان یا نمایندگان رسمی آنها صورت گرفته و برای دیگران ممنوع است ( الزام بازگرداندن ارز حاصل از صادرات همچنان به قوت خود باقیست ).

مقررات جدید تنظیم بازار فولاد

مقررات جدید تنظیم بازار فولاد قوانین تنظیم قیمت فولاد فولاد ایران حوزه نورد قوطی و پروفیل شمش فولادی تنظیم قیمت فولاد مقررات بازار فولاد مقررات جدید تنظیم بازار فولاد    مقررات جدید تنظیم بازار فولاد  مقررات جدید تنظیم بازار فولاد    مقررات جدید تنظیم بازار فولاد

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 + 12 =

فهرست
09125887212